Ayn Rand Center ,TheMarker ו-Deloitte העניקו את פרס ה-Atlas Award הראשון לשנת 2016 לחברת Moovit, על יצירת טכנולוגיה בעלת ערך יוצא דופן בארץ ובעולם. האירוע, שהתקיים באולם הבורסה לניירות ערך בת"א בחודש מאי 2016, היווה את רגע הסיום של התחרות כולה, במסגרתה התמודדו עשרות סטארטאפים ישראלים, כאשר רק עשר חברות הגיעו לשלב הגמר. באירוע השתתפו בכירי תעשיית ההיי־טק בישראל, בהם פרופ' דן שכטמן, זוכה פרס נובל בכימיה ב–2011; זיקה אב־צוק, סמנכ"לית פיתוח עסקי בסיסקו; יורם יעקבי מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל; אורנה קליינמן, מנכ"לית מעבדות הפיתוח של SAP בישראל; שלי תשובה שותף בדלויט; והיזם והמשקיע גיגי לוי.

 

זוכת פרס האטלס:

 

חברת Moovit שעוסקת בפתרונות ניווט בתחבורה ציבורית

 

 

דברי פרופ' דן שכטמן

 

 

דברי היזם גיגי לוי "האנג'ל המקושר ביותר בהייטק הישראלי"

גיגי לוי, NFX Guild: "אחרי 21 אקזיטים אפשר לשאול את השאלה מה אני מחפש בסטארטאפים שאני משקיע בהם והתשובה הראשונה היא מהירות. מכיוון שאם לקח 100 שנה למכור 100 מיליון מכוניות, ו- 100 מיליון מכשירי רדיו בחמישים שנה, אייפוד מכר את אותה הכמות בארבע שנים. סוני איחרה את המועד לכניסה לשוק הנגנים בשנתיים וחצי ואיבדה 80% מהשוק. לפייסבוק לקח שלוש שנים להשתלט. מהירות היא הדבר הכי קריטי אצל סטארט אפים, וזהו הפרמטר הראשון שגורם לסטארט אפים לנצח".

 

מוביט הוא אחד מעשרה סטארט־אפים ישראליים שהגיעו לשלב הגמר בתחרות פרס אטלס, לצד סימילרווב, פורטר, אאוטבריין, טאבולה, גיגיה, סיטרה נטוורקס, זרטו, ואלנס וקאמינריו. כל אחת מהחברות נבחרה ונבחנה על פי כמה פרמטרים קשיחים, כגון שנות פעילות, מספר העובדים, הכנסות החברה, כמות הגיוסים מול השווי שנגזר להן, ותרומתן כפורצות דרך ומשפיעות על מספר גדול של משתמשים ברחבי העולם.

 

 

פאנל לא עוצרים בעלייה – מציאת מומנטום חדש לקטר ההייטק בהשתתפות:

זיקה אבצוק, סמנכ"לית פיתוח עסקי, מובילה את תוכנית CDA – Country Transformation בחברת סיסקו
יורם יעקבי, מנכ"ל מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל ויו"ר איגוד IATI
אורה קליינמן, מנכלית מעבדות הפיתוח של SAP בישראל
ד"ר שלמה קליש, Managing Partner, Jerusalem Global Ventures
שלי תשובה, שותף, קבוצת הייעוץ האסטרטגי, ראש מגזר הטכנולוגיה, המדיה והתקשורת, Deloitte

 

 

ד"ר ירון ברוק, נשיא מכון איין ראנד העולמי

ד"ר ירון ברוק, מנהל מרכז איין ראנד בארה"ב: "אנשי ההייטק, הם אלה שיוצרים את המאה ה-21. למרות שיש מי שלא יודע להעריך יזמות והצלחות, חשוב להבין שהאנשים שהגיעו לכאן הערב, הם האנשים הטובים באמת. האם האנשים שהשתמשו ביכולות שלהם כדי ליצור עתיד טוב יותר לא רק לעצמם, אלא גם לחברה".

 

רועי ביק, מייסד Moovit: "הקמנו את החברה לפני ארבע שנים מתוך הבנה שיש בעולם 8 מיליארד בני אדם ורק 900 מיליון מכוניות, כאשר המטרה שלנו היתה לשנות את עולם הניידות בערים. השירות של Moovit חשוף כיום ללמעלה ממיליארד איש המקבלים את המידע הזמין והמעודכן ביותר לגבי אפשרויות ההגעה ממקום למקום ללא שימוש ברכב פרטי. אנחנו נמשיך למפות את עולם התחבורה יחד עם קהילת המשתמשים על מנת לשפר ולייעל את יכולת הניידות של אנשים למען עולם יעיל, חסכוני ונקי יותר. הפרס שייך למיליוני המשתמשים, לקהילת העורכים ובעיקר, לצוות הנפלא של Moovit". חברת Moovit שזכתה בפרס, נבחרה בידי צוות שופטים נרחב בו לקחו חלק ד"ר שלמה קאליש, (מנכ"ל ג’רוזלם גלובל ונצ’רס), סטיבן ביילי (Mentor), ד"ר רן גוזלי, (סמנכ"ל בכיר, רפא"ל), יוני גרייפמן (מנכ"ל Uber ישראל), גיל הירש (Facebook), ד"ר רוברט ון דורטמונד, טל חן (שותף, דלויט ישראל), קרין מאיר רובינשטיין (מנכלי"ת IATI), טל צפאני (סמנכ"ל, Base), מושיק קוברסקי, (מנכ"ל אלפא וי).

 

 

לגלריית קטעי וידאו מן האירוע

 

atlas-2016

 

 

 

 

מוסף מיוחד של TheMarker שפורסם לקראת האירוע

Finalists for 2016


The Atlas Award Committee 2016

Moshik Kovarsky CEO of Alpha Vee Solutions Ltd.
Dr. Ran Gozali Executive Vice President, GM Land & Naval Division at Rafael Advanced Defense Systems
Elichi Vidal High-Tech, Digital, Telecom and Media Editor, TheMarker
Gil Hirsch Co-Founder & CEO at StreamElements Funder and CEO Face.com
Tal Tsfany Chief Customer Officer at Base
Dr. Shlomo Kalish Founder and Managing Partner of Jerusalem Global Ventures Chairman
Prof. Yair Tauman Professor of Economics at State University of New York, Dean of the Adelson School of Entrepreneurship, IDC Herzliya
Amit Harel Innovation Tech Terminal Leader, Deloitte
Robert van Dortmond Startup Coach, Mentor, Board Member
Stephen Bailey Director of Emerging Technologies at Mentor Graphics
Yoni Greifman General Manager, Central Eastern Europe at Uber