ה-Atlas Award מוענק בכל שנה, החל משנת 2016, לחברות סטארט-אפ ישראליות שיוצרות טכנולוגיה, רעיון או מוצר, בעלי ערך יוצא דופן, בישראל ובעולם. פרויקט ה-Atlas Award הוא תולדה של שיתוף פעולה בין מרכז איין ראנד ושותפים מובילים ובהם: מגזין TheMarker, Start-Up Nation Central, Amazon AWS Israel, קרן פרומיתאוס, קבוצת דאו הקנדית, חברת קאריופארם ושותפים נוספים. בין שותפי הפרויקט בעבר נמנים גם דלוייט, IVC, בנק הפועלים, BDi והתעשייה האווירית.

מטרת פרס האטלס היא להעלות על סדר היום הציבורי את השאיפה ליצרנות, לפריצת גבולות ולשגשוג, ולהביע הערכה לחברות הסטארט-אפ המובילות בישראל. כחלק מהפרויקט, מתכנסים מובילי חברות פורצות דרך בתחום ההייטק והיזמות בארץ ובעולם, באירוע חגיגי ומצומצם המתקיים בבית הבורסה בתל אביב. באירוע מוענק ה-Atlas Award לחברת הסטארט-אפ הישראלית שהציגה בשנה החולפת הישגים יוצאי דופן, הנבחרת על-ידי צוות שיפוט מקצועי.

בתמונה מעל: אירוע הענקת הפרס לזוכת ה-Atlas Award לשנת 2019 חברת TARANIS.

 

קריטריונים להגשת מועמדות לפרס האטלס:

  • סף הכניסה: גיל החברה 2-10 שנים
  • סה"כ הכנסות מצטברות: מעל $1M
  • שווי חברה בהשקעה אחרונה: מעל $10M

 

החברות המועמדות לפרס נבחרות לאחר בחינה מעמיקה על-ידי צוות היגוי המורכב מנציגי הגופים השותפים לאירוע, מבין חברות הסטארטאפ החדשניות והמצטיינות בישראל בשנה האחרונה, אשר עומדות בקריטריונים של חברה פורצת דרך בישראל ובעולם.
לאחר קבלת פרטי החברות המתמודדות והבעת נכונותן להשתתף באירוע, הן יוצגו בפני ועדת השיפוט שתבחר את החברה המובילה מבין המתמודדות, שלה יוענק ה-Atlas Award.

הפרס: ה-Atlas Award הוא פסל של הפסל הבינלאומי ריצ'רד מינס. הפסל הוא דימוי חסר תקדים של אטלס המיתולוגי המניף את העולם, כאות הערכה על הישג יוצא דופן.
הפרס נועד להעלות על סדר היום הציבורי את השאיפה ליצרנות, לפריצת גבולות ולשגשוג, ולהביע הערכה לחברת הסטארטאפ המובילה בישראל בשנה האחרונה.
הפסל הינו עותק ייחודי של הפסל שמחירו בשוק כמאה אלף דולר.

 

הפסל